Dbamy o ekologię

Istotną częścią naszej polityki jest proaktywna ochrona środowiska.

First Company jako firma, ale także my, jako pracownicy chcemy wnosić pozytywny wkład w ochronę i poprawę stanu środowiska – również w trosce o przyszłe pokolenia. Pragniemy być w tej kwestii wzorem i przykładem również dla innych firm w naszym regionie.

Mając na uwadze ochronę środowiska naturalnego również w przyszłości, przyjęliśmy w naszej produkcyjnej działalności następujące zasady:

Certyfikacja GOTS

W celu zapewnienia produkcji przyjaznej środowisku, zdecydowaliśmy się na certyfikację GOTS. Proces produkcji podlegający standardom „GLOBAL ORGANIC TEXTILE STANDARD” (GOTS) musi spełniać ściśle określone wymagania środowiskowe i społeczne. Kryteria GOTS obejmują wszystkie etapy produkcji – począwszy od procesu uprawy bawełny – stosowanie jakichkolwiek pestycydów oraz nawozów sztucznych jest zabronione, do gotowego produktu. Konsumenci nabywający wyroby włókiennicze z bawełny organicznej mogą być pewni, że ich odzież nie zawiera żadnych szkodliwych chemikaliów, barwników azowych czy metali ciężkich,

Certyfikacja STeP

Celem Firmy jest  nieustanne  polepszanie warunków pracy oraz zdrowia i bezpieczeństwa we wszystkich obszarach działalności – jako firma posiadająca certyfikat Oeko-Tex STep zostaliśmy poddani surowej ocenie w poniższych kryteriach:

  • Zarządzanie chemikaliami/środkami chemicznymi
  • oddziaływanie na środowisko
  • zarządzanie środowiskowe
  • odpowiedzialność społeczna
  • zarządzanie jakością
  • bezpieczeństwo pracy

Segregacja i recycling

Nasza firma kładzie duży nacisk na recycling odpadów, wszelkie materiały z tworzyw sztucznych, papier, szkło oraz resztki włókiennicze są segregowane i powtórnie wykorzystywane w różnych technologiach przetwórczych,

Świadomość Eco

Zachęcamy i motywujemy naszych pracowników do proekologicznej odpowiedzialności poprzez uświadamianie, bieżące informowanie i podnoszenie wiedzy poprzez organizacje szkoleń poświęconych ochronie środowiska.

Global Organic Textile Standard (GOTS) – Version 7.0

Organic Content Standard (OCS) – Version 3.0

STeP by OEKO-TEX

Zapraszamy do współpracy

Zapraszamy do współpracy

Jeżeli są Państwo zainteresowani naszymi usługami, bądź mają Państwo jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, zapraszamy do kontaktu. Nasza obsługa klienta jest również dostępna w języku niemieckim i angielskim.

ul. Inwestorów 10
39-300 Mielec

Dane kontaktowe

Telefon: +48-17-582 75 82
Telefax: +48-17-582 75 83
info@first-company.eu

Informacje

Krajowy Rejestr Sądowy: Rzeszów KRS-0000 186667
Unijny numer identyfikacji podatkowej: PL8170008039
Numer Identyfikacji Podatkowej: 8170008039

WERSJA JĘZYKOWA

© Copyright 2024 | First Company | Polityka prywatności | Projekt i realizacja: Penmark.pl